Największa w polsce wyszukiwarka/katalog firm związanych z regeneracją części samochodowych. regeneracja dpf, regeneracja turbo

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Koła dwumasowe -objawy zużycia

Dodano 2019-12-12 (komentarzy 0)

Koła dwumasowe -objawy zużycia

Wróć do listy artykułów
Koła dwumasowe -objawy zużycia

Koło dwumasowe zamachowe w naszym aucie wykazuje objawy zużycia poprzez wydzielanie innego jak dotychczas zapachu i hałasu. Usłyszeć można podwyższone drgania i nienaturalny hałas dochodzący ze skrzyni biegów na biegu jałowym, a zwłaszcza metaliczny dźwięk ocierania dochodzący z okolic sprzęgła.

 

 

Mogą być kłopoty z płynnym ruszeniem i ze zmianą biegów, a także podwyższone wibracje silnika na wolnych obrotach wyczuwalne też na karoserii.

 Jeśli wsiądziemy za kierownicę, włączymy silnik i raptowne dodamy i zdejmiemy nogę z gazu to usłyszymy stuk w układzie napędowym, a w dodatku wyczuwalny będzie luz, to prawdopodobnie koło jest już w złym stanie. Gdy podczas włączania i wyłączania silnika towarzyszy łomot, któremu może towarzyszyć duże kołysanie silnikiem, to możemy być pewni, że dwumasa potrzebuje wymiany lub regeneracji.

Jeśli mimo tych objawów nadal będziemy jeździć to koło dwumasowe „zemści się”  i w najmniej spodziewanym momencie  rozpadnie się.  Może tak stać się zarówno podczas jazdy jak i przy wyłączaniu silnika. Nawet niewielki luz szybko pogłębia się na tyle, że nie ma co zwlekać z naprawą, gdyż koło ma do czynienia z dużymi przeciążeniami.

 

Duże znaczenie na okres użytkowania dwumasy ma styl jazdy. Kierowcy, którzy lubią  ostre zrywy spod świateł i gwałtowne zmiany obciążania, a także Ci, którzy jeżdżą na niskich obrotach, skracają żywotność „dwumasy”. Jazda z niewielką prędkością bez wciśniętego sprzęgła, wprowadzanie całego auta w rezonans to najszybsze sposoby na zniszczenie koła dwumasowego.

 

Niektórzy specjaliści uważają, że w wielu autach koło jest po prostu zbyt małe i słabe w stosunku do osiągów silnika, np. w dieselu Subaru, który jest znany z awaryjnych sprzęgieł oraz kół dwumasowych i z tego, że importer zamiast wymieniać koła dwumasowe na gwarancji, tłumaczył swoim klientom, iż nie umieją jeździć.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

 

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,


Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych. Jeżeli klikniesz przycisk „chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę” lub zamkniesz to okno, to wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych
osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż https://motoregenerator.pl/, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w naszej platformie ogłoszeniowej.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz w każdym momencie wycofać lub ponownie wyrazić na stronie Dopasowanie reklam. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego wcześniej. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych zawartych w plikach cookie w ww. celu, jest zgoda użytkownika na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez zaznaczanie powyższego okienka (art. 6 ust. 1 lit. a pltk). Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę